Czas na piękne bukiety z polnych kwiatów, bądź też z tych z ogrodu, dobiegł końca. Jednak to nie oznacza, że wazony muszą stać puste. Może już nie przyozdobimy domu w kolory wiosny i lata, ale za to w piękne barwy jesieni. Każda pora roku ma swoje zapachy, smaki i swój urok, który należy wykorzystać we wnętrzach.

7bf836d3ee70d77edf64ebf7c9290bd5

Moją propozycją na wrześniową dekorację są kompozycje z dodatkiem lawendy oraz bukiety z niej. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że lawenda jest magiczną rośliną.  Wynika to z kilku przyczyn, pięknie pachnie, ślicznie wygląda, ale przede wszystkim patrząc na nią ma się wrażenie jakby skryła w sobie letnie słońce, w którym dojrzewała. Również wprowadza ona do mieszkania sielski klimat i pasuje do każdego mieszkania.

8a3e74f80988d3ba55cdc1143723462e

Lawenda oprócz tego, że ładnie wygląda ma również inne zalety, z których warto skorzystać. Nie będę wymieniała wszystkich, tylko wspomnę o jednej. Zapach lawendy odstrasza komary i mole, dlatego warto zasuszyć lawendę i włożyć do szafy, aby chroniła ubrania przed molami :)

Zapraszam na fanpage :)