Wielkanoc za pasem…w większości domów przygotowania do świąt trwają już od dłuższego czasu. W tym wirze różnych przedświątecznych obowiązków nie ma tak wiele czasu na wymyślanie dekoracji, a tym bardziej na projektowanie wzorków na pisankach, dlatego dla ułatwienia sprawy pokażę kilka inspiracji, czyli sposobów na ozdobienie pisanek.

1

 

Malowanie jajek, z jednej strony prozaiczna sprawa, z drugiej wielki wyczyn, bo przecież nie każdy ma do tego dryg. Najprostszą formą jest zwykłe barwienie albo domowym sposobem, czyli różnymi naturalnymi barwnikami albo tymi ze sklepu. Ten sposób jest najczęściej przez nas stosowany, bo jest najprostszy i najszybszy. Można go trochę urozmaicić malując je np. w różnych odcieniach jednego koloru. Także ciekawym rozwiązaniem jest zamaczanie jaj w mieszance farb, wtedy powstają nietypowe barwienia.

Oprócz tego jest jeszcze wiele innych metod na dekoracje jajek, tak aby powstał piękne pisanki. Równie szybkim sposobem jest naklejanie różnych wyciętych przez nas wzorków z papieru samoprzylepnego lub naklejanie różnych innych dekoracji np. z kawałków materiału lub przyklejanie obrazków. Bardziej zaawansowaną formą zdobienia jest robienie wzorków specjalnymi ciękopisami, jednak możemy narysować jakieś zwykłe paski lub pobawić się w bardziej wyszukane wzory.

Najtrudniejszą formą jest malowanie jajek farbkami w różne wzory lub wyskrobywanie różnych zdobień. Ten sposób jest dla tych, którzy mają do tego talent, chęci, czas i cierpliwość. Ja jeszcze nigdy na to się nie odważyłam, ale może ktoś z Was w tym roku spróbuje :)

 

Życzę Wam pogodnych, radosnych, pełnych uśmiechu Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Śmingusa Dyngusa ;)