Pomimo że człowiek jest w stanie stworzyć różne abstrakcyjne w swoim wyglądzie przedmioty to jednak coraz częściej stajemy się zwolennikami naturalnych rzeczy. To w sumie jest duży plus, bo jednak wracamy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, bo przecież cały czas czerpiemy inspiracje z natury.

791f23009100bf810a51cabd1df87863

 

Proste, a piękne

Im coś jest bardziej banalnego tym to jeszcze bardziej nam się zaczyna podobać. Czasami wiele razy się dziwimy, a przynajmniej ja :), że sami przedtem na to nie wpadliśmy. Przykładem takiej rzeczy jest stolik z pnia drzewa. Pewnie jesteście zaskoczeni, bo nieraz zapewne używaliście go do siadania lub coś na niego stawialiście będąc na przykład w lesie.

Prawie w każdym domu możemy znaleźć stół drewniany lub taki który ma przypominać ten surowiec. Każdy z nich jest pięknie wygładzony, wszystko jest idealnie równe oraz jest stworzony zgodnie z wymogami co do wymiarów. Stolik z pnia drzewa jest zupełnym przeciwieństwem tego, jest nieregularny i nie jest wymuskany, a jego wymiary zależą tylko od nas.

Inne fakty, które warto wiedzieć

Tego typu stolik idealnie pasuje wnętrz o charakterze skandynawskim. Jeżeli uwielbiasz minimalizm, a do tego kochasz wszystko co jest związane z naturą ten stolik powinien znaleźć się w Twoim mieszkaniu. Jak już wcześniej wspomniałam tylko od nas zależy jego kształt oraz rozmiar, jaki pień znajdziemy taki będziemy mieć stolik. Oczywiście nie mówię tu o samowolce w wycinaniu drzew :)

Dużym plusem jest to, że możemy zrobić go sami. Jeżeli będziemy posiadać już ten idealny dla nas pień, zawsze możemy go „doszlifować” to znaczy możemy go przemalować lub położyć na niego szkło.

Jeżeli podoba Ci się mój blog możesz również zajrzeć na fanpage. Zapraszam :)