Większość osób ma tak zwany swój „kąt”, a jak nie, to próbuje go stworzyć. Nie mam tu na myśli własnego mieszkania, chociaż posiadanie jego jest dużą wygodą. Od małego dziecka poszukujemy miejsca, gdzie lubimy spędzać czas, wraz z wiekiem nasze wymagania są zupełnie inne, ale zawsze to miejsce jest oazą spokoju i czujemy się w nim bezpiecznie. Kiedy wracamy do domu po pracy, bądź mamy wolne i chcemy na przykład poczytać książkę to nie siadamy byle gdzie tylko idziemy nasze ulubione miejsce.

6

Własny „kąt” z oknem na świat

Jednym z takich miejsc, oprócz naszego kochanego fotela lub miejsca do pracy, które spełnia wymagania naszego „kąta” jest użytkowy parapet. Pewnie nie jedna osoba jako dziecko stała nie raz w oknie i patrzyła co się dzieje na zewnątrz, szczególnie zimą. Mi do tej pory zostało to, że lubię czasami bezmyślnie wpatrywać się w okno.

Użytkowy parapet kojarzy mi się z amerykańskimi filmami, najczęściej z romantycznymi, gdzie główna bohaterka rozważa różne swoje szczęścia i nieszczęścia właśnie w tym miejscu. Może faktycznie taki parapet jest idealnym miejsce dla kobiet, a nie dla mężczyzn.

Na pewno taki parapet sprawdzi się w pokoju nastolatki, to dobre miejsce do czytania książek i nauki oraz odpoczynku po niej. Niejedna dorosła kobieta również pokocha taki swój „kąt” na spędzanie czasu i relaks.To miejsce polubią też małe dzieci, jedną tylko wadą tego jest to, ze okna będą w odciśnięte małe rączki i paluszki :)

Użytkowy parapet a wnętrze

Taki parapet ma wpływ na wygląd wnętrza domu, na pewno nadaje wnętrzu przytulności oraz jest postrzegany jako dekoracja, ponieważ bardzo często kładziemy na nim różne śliczne poduchy, które przykuwają uwagę. Bardzo często do takiego parapetu wstawiamy duże okno bądź okna, co przekłada się na to, że jest jaśniej w pomieszczeniu oraz przestronniej. Można zrobić pod spodem szafki lub półki, to dobry patent na przechowywanie różnych rzeczy.

Przepraszam za tak długą przerwę w dodawaniu nowych postów, jednak jako studentka musiałam przebrnąć przez przygotowania się do sesji i przez nią, co pochłonęło mój cały czas.

Zapraszam do odwiedzania fanpaga :)