Święta tuż tuż, a nawet bliżej…więc przygotowania do nich idą pełną parą. W radiu można usłyszeć piosenki świąteczne, na ulicach jest gwar, niektórzy dopiero szukają prezentów dla najbliższych, inni miotają się po domu sprzątając go tak, aby błyszczał. Chciałabym sięgnąć na ratunek tym, którzy jeszcze nie mieli czasu lub pomysłu na udekorowanie domu na święta.

31

Kolory i ozdoby

Jest kilka kolorów, które każdemu kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia, to jest biały, srebrny, czerwony i złoty. Oczywiście jest jeszcze fioletowy, zielony, niebieski i inne, jednak te cztery zawsze są modne i zawsze dobrze się prezentują. Jeżeli posiadamy ozdoby w tych kolorach to nie bójmy się wyciągnąć ich z pudła i udekorować nimi naszych czterech kątów.

Kiedy nie mamy czasu na robienie ozdób, a chcemy udekorować mieszkanie, wystarczy mieć łańcuch, bombki i chyba tyle, ewentualnie lampki. Nie musimy dużo kombinować, wystarczy ozdoby połączyć ze sobą i w ładny sposób je poukładać, nawet kilka bombek kolorowych obok siebie to też dekoracja. Takie świąteczne przyozdabianie mieszkania wcale nie musi zajmować dużo czasu, a wręcz przeciwnie, najważniejszy jest w tym wszystkim pomysł.

Coś zielonego

Nie można zapomnieć, aby w naszym domu pojawiła się piękna choinka, a jeżeli nie mamy miejsca na to cudo, to warto wstawić do wazonu chociaż kilka gałązek tego drzewka i powiesić na nich bombki i łańcuch. Oprócz tego ważnym elementem jest jemioła, której nie może także zabraknąć w naszym domu, przecież to dobry pretekst, aby pocałować ukochaną osobę :)

Ciepło świeczek

Warto także pamiętać o świeczkach, które zawsze są dobrą dekoracją, a w święta szczególnie, gdy chcemy, aby było jeszcze więcej ciepła i magii. Dzięki nim w naszym domu będzie bardziej świątecznie i przytulnie, Oczywiście świeczki można także na swój sposób udekorować np. wstawiając je do szklanego opakowania i kładąc w nim szyszki, zielone gałązki itp.

Wszystkim czytelnikom mojego bloga życzę wesołych, pogodnych, pełnych miłości, szczęścia oraz spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia :) i masy prezentów pod choinką :)

Zapraszam do odwiedzania fanpaga :)