Jasna zieleń w mieszkaniu, dobry czy zły pomysł? Ten kolor najczęściej kojarzy nam się z wiosną. Pomimo, że jest to chłodna barwa, nie powoduje że pomieszczenie jest zimne, nieprzyjemne, wręcz odwrotnie nadaje w pewnym sensie ciepła oraz energii, a także ten kolor uspokaja, wycisza, relaksuje. To dobre powody, aby znalazł się we wnętrzu.green-paint-can-brush-1-wm4

Do jakich kolorów pasuje?

Idealnie będzie komponować się z kolorem granatowym, białym, miętowym, szarym oraz beżowym. Jeżeli ściana jest zielona to dodatki mogą być żółte oraz pomarańczowe i wszystkie wcześniej wymienione. Tej barwy nie powinno łączyć się z czerwienią oraz różem.

kolory

Zielone dodatki, meble czy ściany?

Ściany w tym kolorze na pewno będą dobrze wyglądały w łazience, sypialni oraz kuchni. Za to dodatki będą ciekawym uzupełnieniem w salonie. Meble w tym kolorze polecam do kuchni, łazienki oraz pokoju dziecięcego. W ostatnim pomieszczeniu przeze mnie wymienionym ta barwa będzie miała bardzo dobre zastosowanie.

 

Zielone meble, a reszta pomieszczenia

Zieleń to bardzo intensywny kolor, dlatego we wnętrzu z takimi meblami nie powinno pojawiać się wiele akcentów kolorystycznych. Jeżeli mamy salon w stonowanych barwach to możemy spokojnie do niego kupić kanapę i fotele w kolorze zielonym.  Za to gdy wybieramy do kuchni meble w tym kolorze, nie kupujmy dodatków w różnych kolorach, postawmy wtedy na granat, biel bądź inny z wymienionych wcześniej kolorów.

 

Łazienka jako oaza spokoju

To pomieszczenie może być wyłożone całe zielonymi płytkami od podłogi aż po sufit, pamiętajmy tylko, że w tedy najlepiej aby wanna i umywalki były białe, szafki mogą być w innym kolorze np. w granatowym.

 

Kolor zielony

Podsumowując, jasna zieleń to kolor, który pomoże nam się zrelaksować, bardzo ładnie wygląda na meblach jak i na ścianach. Jednakże jest to ,,odważna” barwa. Dlaczego? Ponieważ jest intensywna i w połączeniu z wieloma kolorami nie będzie dobrze wyglądać. Ten kolor dominuje i tylko stonowane dodatki sprawią, że we wnętrzu nie powstanie nie potrzebny chaos.