Codziennie używamy różnych przedmiotów, które są nam niezbędne i ułatwiają prace. Najczęściej są one jednofunkcyjne, a przynajmniej tak nam się wydaje. Kiedy patrzymy na jakąś rzecz od razu wiemy dokładnie do czego służy i nawet nie zastanawiamy się nad tym, że może pełnić też inną rolę niż zwykle. Wystarczy czasem trochę wyobraźni, bądź nagła potrzeba posiadania danego przedmiotu i jesteśmy w stanie skonstruować coś niesamowitego z rzeczy, które mają inne zastosowanie na codzień.

823977a660fee0a54fb7343aaeafa1c5

Niebanalne zastosowanie zwykłego przedmiotu

Nieraz warto przyjrzeć się lepiej każdej rzeczy, która nas otacza. Na pierwszy rzut oka jest ona taka zwykła, nie robi na nas żadnego wrażenia. Brak zachwytu wynika z tego, że dany przedmiot widzimy codziennie i po prostu się nam opatrzył. Jednak kiedy byśmy nie widzieli go przez bardzo długi czas nagle może zmienilibyśmy o nim zdanie, stałby się ciekawy. Tak samo gdybyśmy nie znali jego pierwotnej funkcji, na pewno każdy miałby jakiś inny pomysł na jego zastosowanie.

Dobrym przykładem takiego przedmiotu jest durszlak. Zwykły, kuchenny przedmiot, który mamy w ręku przynajmniej raz w tygodniu, a jak nie to chociaż raz w miesiącu. Każdy dobrze wie do czego służy i nikt nawet się nie zastanawia, że może mieć inną funkcję. Niby taki banalny, a jednak kiedy przyjrzymy się temu przedmiotowi lepiej, to dostrzegamy jego ciekawy kształt oraz zrobione na nim dziurki w różnych wzorach. I czy po takim spojrzeniu nie wydaje się on ładny?

1

 

Nietypowa funkcja durszlaka

Jeżeli już dostrzeżemy piękno durszlaka, to możemy pomyśleć o jego zastosowaniu. Czy nie ciekawym pomysłem jest zrobienie z niego lampy? Trudno zdać sobie sprawę z tego jakie cudo możemy uzyskać z takiej prostej rzeczy. Durszlak jest w stanie dostarczyć bardzo dużo światła pomieszczeniu przez jego kształt, ale także  daje niezwykłe efekty dzięki swoim wzorom z dziurek. Idealnie pasuje jako lampa w kuchni i w dodatku jest takim wnętrzarskim dowcipem i zwraca na siebie uwagę.

O zaletach ciąg dalszy

Jest to z pewnością bardzo oryginalna lampa i samemu można ją stworzyć. Moim zdaniem najlepsze jest w tym wszystkim, że możemy dokładnie wszystko dobrać tak, aby później idealnie pasowała do kuchni. Durszlak jest w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego mamy bardzo duże pole do popisu. W dodatku żarówki i przewody mogą być różne. I co ciekawe każda lampa, chociaż wykonana z tych samych przedmiotów, będzie inna. Oprócz tego wszystkiego, według mnie wielką zaletą jest tani koszt takiej lampy :)

Jeżeli podoba Ci się mój blog, to zachęcam również do zaglądania na fanpage :)